Warning: include(../../store/dbcon_config.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/ettehadg/domains/ettehadgame.ir/public_html/mataleb/darsi/08_tafakkor_faaliyat_dar_manzel_saf155.php on line 122

Warning: include(../../store/dbcon_config.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/ettehadg/domains/ettehadgame.ir/public_html/mataleb/darsi/08_tafakkor_faaliyat_dar_manzel_saf155.php on line 122

Warning: include(): Failed opening '../../store/dbcon_config.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php74/lib/php') in /home/ettehadg/domains/ettehadgame.ir/public_html/mataleb/darsi/08_tafakkor_faaliyat_dar_manzel_saf155.php on line 122
 
         
 
 
 
 
 
   بخش مطالب >> درسی،کمک درسی و حل تمرینات >> پایه هشتم
فعالیت در منزل صفحه 155 تفکر و سبک زندگی هشتم

هر دو سوال فعالیت در منزل صفحه 155 تفکر و سبک زندگی هشتم بصورت رایگان آماده دریافت است فقط دانلود کرده نام خود را می نویسید و استفاده می کنید.

به انتخاب خود به یکی از سؤالات زیر پاسخ دهید.

1- یک خانواده چگونه می تواند از هدردادن پول خود جلوگیری کند؟

 2- یک خانواده چگونه می تواند درآمد خود را به روش سالم افزایش دهد؟

ردیف نوع فایلها تعداد فایل های موجود در داخل فایل زیپ تعداد صفحات اندازه فایل فرمت فایل دانلود دانلود کنید

لینک دانلود
1 word
pdf
فایلها ویرایش شده و آماده استفاده است فقط نام و کلاس خود را بنویسید.
  
4عدد 3
2
335 KB ZIP

فعالیت در منزل صفحه 155 تفکر و سبک زندگی هشتم  هشتم   نام و نام خانوادگی : . . . . . . . . . . . . . . کلاس: . . . . . .

1- یک خانواده چگونه می تواند از هدردادن پول خود جلوگیری کند؟

در ابتدا باید لیستی از خرج هایی که در طول ماه انجام میدهید شامل هزینه برق ، گاز ، تلفن ، اینترنت ، پوشاک ، خوراک و … را تهیه کنید .

برای خرید کردن از فروشگاه باید این موضوع رابدانید که اگرچه در وقت صرفه جویی می شود اما چشم شما به وسایلی می افتد که شاید هیچ احتیاجی به آنها نداشته باشید بنابراین پیشنهاد می کنیم هنگامی که می خواهید خرید کنید یک لیست تهیه کنید و تمام مایحتاج ضروری را در آن لیست کرده و فقط همان لیست را خریداری کنید .

سعی کنید از فروشگاه هایی خرید که فروش فوق العاده زده و یا حراج زده اند و قیمت آنها مناسب تر است .

 سعی کنید غذا خوردن در بیرون از منزل را برنامه ریزی کنید .و کمتر هزینه کرده و خوردن دسر بعد از غذا را حذف و یا محدو کنید و باقی غذایتان را برای وعده بعدیتان به خانه ببرید .

 برای مخارجتان حد و مرز مشخص کنید و برای خرج یک ماهتان مبلغی را کنار بگذارید .اکر این پول تمام شد خرج کردن را کنار بگذارید و اگر ماند آن را پس انداز کنید .

 تمام مواد اعتیاد آور را حذف کنید . بابت خرید آن باید هزینه پرداخت کنید . می توانید آن را حذف و پس انداز کنید . و حتی از بیمار شدن و هزینه های گزاف آن جلوگیری کنید . خرید موادغذایی و خوراکی را کاهش دهید و در حد نیاز آن ها را فراهم کنید . مثلا واجب نیست حتما در خانه شما شکلات های خارجی باشد .

 در انتخاب پوشاک دقت کرده و هزینه خرید را در این زمینه کاهش دهید .

درباره خواسته‌تان، کمی تامل و درنگ کنید: اگر واقعا مایل به دست آوردن چیزی هستید، یک شب کمی درباره آن تامل کنید. مطمئن باشید که فردای آن روز، به اندازه قبل آن خواسته برایتان جذاب نیست!

با خودتان حساب و کتاب کنید که برای پرداخت بهای چیزی که‌ می‌خواهید، چند ساعت باید کار کنید: اگر برای خریدی غیر‌لازم وسوسه شده‌اید، با خودتان محاسبه کنید که برای به دست آوردن آن چیز، چند ساعت باید کار کنید؟ به عنوان مثال اگر درآمد شما در ساعت ۵ دلار باشد و قیمت آن چیز ۱۵۰ دلار باشد شما با محاسبه مالیات بر ارزِش افزوده آن چیز، باید تقریبا بیش از ۳۶ ساعت کار کنید تا بتوانید بهای آن را پرداخت کنید.

 بر روی بدهی‌ها و پس‌اندازتان تمرکزکنید ( به بدهی‌ها و پس‌اندازتان فکر کنید): با خودتان فکر کنید که اگر مجاب شوید و آن خرید را انجام دهید، برای تسویه بدهی تان و یا افزودن به پس‌اندازتان چقدر بیشتر باید کار کنید؟ اگر مشغول جمع کردن مبلغی برای تعطیلاتتان هستید، برای این که واقع‌بینانه تر عمل کنید با خود تصور کنید که شاید مبلغی که می‌خواهید برای این خرید بپردازید، برابر با بهای گذراندن یک روز در (میامی) یا جزیره کیش خودمان باشد!

چک کنید که آیا پولتان را برای موضوعات و یا اقساطی بدون استفاده هدر می‌دهید یا نه: بسیاری از افراد هر ماهه متعهد به پرداخت های مربوط به اشتراک باشگاه، مجلات و بازپرداخت‌های برخی از حساب‌های بانکیشان هستند که در حقیقت به ندرت و یا اصلا هیچ وقت از آن‌ها استفاده نمی‌کنند و یا با گذر زمان و یا جابه‌جایی منزلشان به کل آن‌ها را فراموش کرده‌اند.

پس‌ اول از همه پرداخت‌های مرتبی که برای اشتراک های بلااستفاده انجام می دهید و هر ماهه از حسابتان کم میِ‌شوند را چک کنید و آن‌ها را ابطال کنید. حتی در مواردی ممکن است که بتوانید مبلغ پرداختی تان را باز پس بگیرید.

با خودتان حساب و کتاب کنید واز خودتان بپرسید که آیا واقعا به آن‌ها احتیاج دارید؟ حتی اگر شما به ندرت از اشتراک باشگاهتان، و یا اشتراک برخی سایت های سرگرمی، فیلم، موزیک و … استفاده می‌کنید و یا اگر تا الان بسیار ولخرجی کرده‌اید، لازم است بدانید که از عهده این پرداخت های لوکس بر نخواهید آمد. پس می‌توانید از راه‌های جایگزین مناسبی مثل استفاده از باشگاه های دولتی و وابسته به شهرداری، سایت های رایگاه دانلود فیلم و موسیقی و … استفاده کنید

 ماهی یک بار برای خرید خورد‌ و خوراک به فروشگاه بروید و برایش برنامه ریزی کنید: یک بودجه مالی درنظر بگیرید و یک برنامه غذایی معین داشته باشید و وقتی که به خرید می‌روید یک ماشین حساب با خود ببرید تا با خودتان حساب وکتاب کنید.هیچ وقت زمانی که گرسنه هستید برای خرید نروید، زیرا امکان این‌‌ که وسوسه شوید و زیاد خرید کنید بسیار بیشتر می‌شود. اگر فقط یک بار در ماه به خرید بروید کمتر تمایل پیدا می‌کنید تا خرید‌های یهویی و الکی انجام بدهید. بهتر است تا سبد خریدتان را با نان و شیر پر کنید.

6. کارت‌های اعتباری و بانکی تان را در منزل بگذارید: کارت های بانکی تان یکی از دلایل اصلی خرج های بیش از اندازه شماست چرا که احساس می کنید همیشه پُشتتان به حساب بانکیتان گرم است و تنها کافی است اراده کنید تا چیزی را بخرید و آن زمان است که دیگر به راحتی وسوسه خرید بر شما غلبه خواهد کرد چون دیگر مانعی همچون کمبود پول برای جلوگیری از خرید در مقابل شما قرار ندارد.زمانی که بیرون می‌روید دقیقا مقدار پول نقدی را که برای خرج آن روزتان لازم است را باخود به همراه ببرید و کارت‌ پول‌هایتان را همراه خود نبرید تا از فروشگاه‌های سر راهتان بیش از حد لازم خرید های الکی انجام ندهید. با این روش هر چقدر هم که وسوسه شوید، در آخر باید منصرف شوید.

وسوسه نشوید و به خرید نروید: اگر به خرید نروید مسلما دراطرافتان چیزهای گول زنک نخواهید دید، پس در منزل بمانید، به همین سادگی!! اگر دوست دارید اوقات فراغتتان را با خرید کردن بگذرانید، به جای آن، کار دیگری انجام دهید. خودتان را مشغول نگه دارید. با این روش دیگر وسوسه نمی‌‌شوید تا بیش از بودجه‌تان خرج کنید.

 به جای هر چیز جدیدی که می‌خرید، از شر چیزهای قدیمی تان خلاص شوید: اگر واقعا می‌خواهید که چیز جدیدی بخرید، ببینید آیا وسیله قدیمی‌ای برای فروختن دارید که بتوانید با این روش مبلغی که از فروختن آن به دست می‌آورید را با مبلغی که برای خرید می‌پردازید تهاتر کنید.

یک لیست از خرید‌های لازمتان را تهیه کنید و به‌ آن پایبند باشید: همیشه قبل از رفتن به فروشگاه، یک لیست خرید تهیه کنید و چیزهای وسوسه کننده را معلوم کنید تا وقتی که بیرون رفتید به سمت آن‌ها منحرف نشوید و گول نخورید!

از سوپرمارکت‌های آنلاین خرید کنید: اگر نمی‌توانید به لیست خریدی که تهیه کرده اید مقید باشید، خریدهایتان را به صورت آنلاین سفارش بدهید. بدین صورت وقتی که مبلغ کل خریدتان را می بینید، راحت‌تر به بودجه ای که مختص آن خرید قرار داده بودید پایبند می‌مانید. علاوه بر آن، با این روش دیگر با دیدن وسیله های غیر لازم در فروشگاه، تحریک به خرید آن‌ها نمی‌شوید.

 لیستی از بدهی‌ها و مبالغی که قصد دارید با پس ‌انداز کردن به آن‌ها برسید، نوشته و در کیف پولتان بگذارید: با این روش هر زمانی که برای یک خرید اضافه کیف پولتان را باز کنید‌، به یاد ‌می‌آورید که به چه علت نباید آن پول خرج کنید!

می‌توانید چیزهایی از قبیل مبلمان، قهوه‌ساز یا لباس کودک را از وبسایت خرید وسایل کارکرده و دست دوم تهیه کنید: اگر واقعا احتیاج به تعویض کردن چیزی دارید، از این وب سایت ها استفاده کنید. در این گونه وب سایت ها با توجه به منطقه ای که قرار دارید، برخی از محصولات دست دوم دوستان و یا شاید آشنایانی که درمجاورت شما زندگی می‌کنند به صورت رایگان به شما پیشنهاد داده می‌شود و می‌توانید از این طریق آن‌ها را تهیه کنید. نگران نباشید خیلی وقت ها برعکس این اتفاق هم ممکن است اتفاق بیفتد! فکر کنید که کارت بدهیتان مانند کارت اعتباریتان است: کارت‌های اعتباری، کارت‌هایی هستند که در خارج از ایران رایج هستند و برای استفاده از آن ها لازم نیست که در حسابتان پولی باشد. بانک صادرکننده این کارت‌ها، ماهانه به شما اعتباری معین می‌دهد و شما باید آخر هر ماه آن مبلغ را بدون احتساب سود بازگردانید. اما کارت بدهی، همان کارت های رایج و معمولی در کشور خودمان است.زمانی که پولتان را جمع می کنید، آن پول را، مبلغی ببینید که دست شما امانت است و باید در آخر ماه به بانک صادرکننده کارت اعتباریتان بپردازید و به آن پول به چشم پول خود نگاه نکنید. با خود تصور کنید که کارت اعتباریتان هم مانند کارت بدهیتان است و شما نباید سریعا سراغ کیف پولتان بروید و دست به جیب شوید. (همچنین حواستان باشد که برای آخر ماه بتوانید مبلغ کارت اعتباریتان را تسویه کنید.)

خودتان را به چالش بکشید ( با خودتان مبارزه کنید): خودتان را مقید کنید که بیرون رفتن های شبانه‌تان را کمی خلاقانه تر کنید و با تعیین یک بودجه مقرر اوقات فراغتتان را سپری کنید. مثلا می‌توانید برای پیک نیک کردن به یک پارک بروید و یا در منزل فیلم ببینید و اگر چیز خاصی را لازم دارید که حتما باید تهیه کنید، با خود فکر کنید که برای بهای آن چیز از چه روش‌های جدیدتر و خلاقانه‌ای می‌توانید استفاده کنید.

یک سرگرمی جدید را شروع کنید: برای برخی از فعالیت‌های رایگان از قبیل دویدن ویا کارهای خیریه‌ی داوطلبانه، اندکی زمان بگذارید. با این روش زمانتان پرتر از قبل می‌شود و کمتر پول خرج می‌کنید!

به خودتان پول‌ تو جیبی بدهید: یک حساب بانکی برای قبض هایتان بسازید و مبالغی را که باید پرداخت کنید را به آن حساب بریزید تا مطمئن شوید که پول لازم برای پرداخت قبض‌هایتان را کنار گذاشته‌اید و همه قبض ها در آخر ماه پرداخت خواهند شد. سپس از مقدار پولی که باقی‌ می‌ماند مبلغ معینی را برای خود کنار گذاشته تا هر طور که دوست دارید آن‌ را خرج کنید.

پول خردهایتان را برای پس انداز کردن، جمع کنید: پول خردهایتان را داخل یک شیشه مربا بریزید. با این روش کمتر تمایل پیدا خواهید کرد تا قانون را زیر پا بگذارید و اصطلاحا آن شیشه را برای خرج کردن بشکنید و زمانی که شیشه پر شد آن را یا به حساب بانکیتان واریز کنید و یا با آن، مقدار از بدهی کارت بدهیتان را تسویه کنید.

برای سر کارتان با خود یک وعده غذایی کامل از منزل ببرید، با این روش از تغذیه نادرست هم به دور می مانید: این راه، یک روش قدیمی ولی بسیار خوب است. بردن یک غذای خانگی کامل فقط باعث نمی‌شود که جلوی هوستان را در برابر خرید ساندویچ‌های گران قیمت بگیرید، بلکه شما را از رفتن به جاهای دیگر از قبیل رستوران‌ها و فست وفودها که به سلامتیتان لطمه می‌زنند و بسیار پر خرج هستند، باز می‌دارد.

در یک دفترچه بدهی‌هایتان و خرج ها را بنویسید: یادداشت کنید که غالبا چه زمان‌هایی پول زیادی خرج می‌کنید. اگر شما بتوانید گرایشاتی را که شما را به خرج کردن زیاد سوق می‌دهند را معین کنید، ممکن است تا بتوانید از آن‌ها جلوگیری کنید و یا طور دیگری با آن‌ها کنار بیایید.

 اگر چیزی هوس کردید،‌‌‌ آن را در منزل تهیه کنید: به هر چیزی که عادت دارید؛ چه پیتزا، چه یک نوشیدنی خاص و چه کاپوچینو کف دار، سعی کنید تا  برای مدیریت و کم‌تر کردن هزینه‌‌هایتان، آن را در منزل درست کنید.

یک روز را تعیین کنید و با خود قرار بزارید، که در آن روز به خصوص، هیچ خرجی انجام ندهید: یک یا دو روز در هفته را باخود قرار بگذارید تا به جز بودجه‌ای که برای برخی مایحتاج واجب روزتان قرار داده‌اید هیچ خرج اضافی دیگری انجام ندهید. لازم است که بدانید، حتی اگر فقط یک بار در آن روز معین، زیر قرارتان بزنید بقیه روز را هم نمی‌توانید سر قرارتان بمانید.

  

 

فعالیت در منزل صفحه 155 تفکر و سبک زندگی هشتم   نام و نام خانوادگی : . . . . . . . . . . . . . . کلاس: . . . . . .

2 -یک خانواده چگونه می تواند درآمد خود را به روش سالم افزایش دهد؟

خداوند در قرآن کریم می فرماید:«وَلَوْ أَنَّ أَهْلَ الْقُرَی آمَنُواْ وَاتَّقَواْ لَفَتَحْنَا عَلَیْهِم بَرَکَاتٍ مِّنَ السَّمَاء وَالأَرْضِ ؛ اگر مردم قریه ها ایمان آورده و پرهیزکاری پیشه کرده بودند، برکت های آسمان و زمین را به رویشان می گشودیم» (سوره اعراف، 96)

پیامبر خدا صلی الله علی و آله می فرماید: هر کس سوره لیل را بخواند خداوند آن قدر به او عطا می کند تا راضی شود و او را به سختی نیندازد و برایش آسان می گیرد.

امام علی (ع) برای افزایش رزق و روزی این نکات را رعایت کنید:صله رحم داشته باشید یعنی با خویشاوندان خود به رفت و آمد بپردازید.به دنبال کار و تلاش در صبح و عصر بروید.صادق باشید زیرا راست گویی روزی را افزایش می دهد.برای افزایش روزی هنگام معامله حرص نزنید.شکر گذار پروردگار باشید.به دروغ قسم نخورید.

راه‌های افزایش درآمد از مقولاتی است که همواره مورد تأمل و تفکر بسیاری از افراد و حتی سیاستگذاران بوده است، اما واضح است که برای وارد شدن به این مقوله و تصمیم‌گیری برای آن باید ابتدا از درآمد و راه‌هایی که می‌تواند ما را به هدف افزایش آن نزدیک کند، درک وسیعی داشته باشیم.درآمد، مفهومی عام است که می‌توان پیرامون آن در سطح جهانی، ملی، منطقه‌ای و فردی تفاسیر مختلفی ارائه داد، اما آن‌چه در این مقاله می‌خواهیم به آن بپردازیم، نگاه به درآمد از زاوایه‌ی فردی و در مناطق روستایی است. بنابراین ما می‌خواهیم بدانیم که یک فرد، یک خانوار روستایی چگونه می‌تواند درآمد خود را افزایش دهد.

در فصل تابستان بیکار نباشیم و پس از پایان مدارس به کار های فنی مختلف مانند (سیم کشی ، تعمیرات ماشین ،کابینت،باطری ساز ، تعمیرات موبایل و ...) جهت شاگردی برویم .

از طریق تولید کالاهای هنری و تزئینی و فروش آنها می توان درآمد جانبی را برای خانواده ایجاد نمود.

 وقتی که برنامه هفتگی‌تان را می‌چینید، فعالیت‌های درآمدزا و سودمند را در اولویت قرار بدهید.

استیو جابز می‌گوید: «رمز موفقیت شرکت اپل در توانایی نه گفتن ما به موارد غیرضروری بوده است.» هنر نه گفتن را تمرین کنید. اگر می‌بینید زیاد کردن مسئولیت‌هایتان نقشی در افزایش درآمد شما ندارد، آنها را نپذیرید. روی کاری که برای‌تان افزایش درآمد به همراه دارد، سرمایه‌گذاری کنید. به موقع نه بگویید و وقت خود را تلف نکنید.

به جای بهانه آوردن برای درآمد اندک‌تان و دلیل تراشی‌هایی که زمین و زمان را برای بی‌پولی شما مقصر نشان می‌دهند، فقط عمل کنید. انرژی شما با منفی‌بافی و بهانه آوردن تحلیل می‌رود. تمرکز و نیروی خود را برای رسیدن به اهداف‌تان بگذارید، عزم‌تان را جزم کنید و با تلاش پیش بروید.

برای خانواده خود یک وبسایت ایجاد کنید و با کمک اعضای خانواده خود مطالب و بازدید آن را افزایش دهید تا برای خانواده خود درآمد جانبی داشته باشید. درآمد تبلیغاتی که روی سایت خود قرار میدهید با افزایش بازدیدافزایش پیدا می کنید.

خانواده با مدیریت صحیح اقتصادی و توجه به اولویت‌های مصرف و صرفه‌جویی در هزینه‌های غیرضروری، می‌تواند برای زمان تنگنا، پشتوانه اقتصادی ایجاد کند و موجب شکوفایی اقتصادی خانواده شود.

اختلاف میان درآمد اندک و افزایش درآمد، در عمل کردن است. مرد عمل باشید. به ثروتمند شدن فکر کنید، به افزایش درآمد بیندیشید و تلاش کنید. انرژی‌های منفی را از خود دور کنید. قطعا راهی برای پیشرفت وجود دارد. فقط باید آن را پیدا کنید. تصمیم بگیرید. برای افزایش درآمد کمی پشتکار و سختی بیشتر نیاز است. اما نتیجه‌ی آن قطعا شیرین و خواستنی خواهد بود. در هر سطح سواد و مهارتی که باشید، راهی پیش روی شما هست. به مهارت‌ها و توانایی‌هایتان فکر کنید و اگر لازم است آنها را تقویت کنید. با تلاش و در محیط فعالیت و کار قرار گرفتن، فرصت‌های بیشتری برای شما به‌وجود خواهد آمد. تنبلی و ترس را کنار بگذارید. در بیشتر موارد ترس از شروع کار مانع اصلی موفقیت است.

توصیه1: «لطفاً اضافه درآمد خود را صرف خرید کالاهای مصرفی نکنید»، بلکه بهتر آن است که با آن اضافه درآمد، دارایی‌هایی را خریداری کنید که در طول زمان به ارزش آن‌ها افزوده می‌شود.پیش‌ترها، اغلب زنان روستایی درآمد حاصل از کشت و کار خود را به خرید زیورآلات و به خصوص طلا اختصاص می‌دادند، یا گاه‌گاهی پول‌های حاصل از درآمد را به حساب‌های سپرده‌ی کوتاه‌مدت و بلندمدت با سود مشخص واریز می‌کردند. البته هنوز هم این کار، بهتر از خرید لوازم غیرضروری و لوکس است، اما در دنیای مدرن امروز می‌توان خیلی بیشتر از این‌ها هم درآمد کسب کرد.

اما چه دارایی‌هایی را می‌توان با درآمد اضافی خریداری کرد که روز به روز به ارزش آن اضافه شود، یا لااقل از ارزش آن کاسته نشود؟ برخی خرید املاک و مستغلات را بهترین راه ممکن پیشنهاد می‌کنند، گاهی هم بهتر است که زمین کشاورزی را توسعه دهید،‌یا به خرید تجهیزاتی برای فرآوری محصولات خود بپردازید تا درآمد حاصل از ارزش افزوده‌ی محصول پس از فرآوری نیز به خودتان تعلق بگیرد (البته در این زمینه در بحث صنایع روستایی بیشتر می‌پردازیم). اما توصیه‌ی دیگر این است که جامعه‌ی روستایی وارد بورس کالاهای کشاورزی شود و با خرید سهام آن هم به حمایت از محصولات خود بپردازد، هم سودی کسب کند. البته توصیه ما در این‌جا این است که پیش از ورود به بازارهای بورس، حتماً اطلاعات بیشتری کسب کنید و درضمن در ابتدا برای کسب تجربه، بازار را از راه دور دنبال کنید و هیچ سهامی نخرید، مثلاً بگویید «اگر می‌خواستم سهامس بخرم سهم شرکت... را می‌خریدم» و بعد تغییرات آن شرکت را در روزهای آتی در بورس دنبال کنبد و حساب کنید که اگر واقعاً آن سهم را می‌خریدید، چه اندازه سود می‌کردید. اگر سود مورد انتظارتان به حد مطلوب رسید باسرمایه‌ی اندکی وارد بازار بورس شوید و به تجربه بپردازید.

توصیه2: «راه‌اندازی کسب و کار خانوادگی در زمینه‌ی انواع صنایع روستایی»، در این زمینه لازم است توضیحاتی داده شود. یکی از راه‌های کاهش شکاف و افزایش زمینه‌های درآمد و اشتغال در مناطق روستایی گسترش فعالیت‌هایی است که به محیط و شرایط محیطی کم‌تر وابسته است. کشاورزی در مناطق روستایی کشور به صورت صنعتی وجود دارد و تا حد زیادی هم به شرایط محیطی و آب و هوایی وابسته است. اما بهترین و مطمئن‌ترین راه برای بهبود اقتصاد روستایی و افزایش درآمدهای روستایی جستجوی فعالیت‌هایی است که به شرایط اقلیمی وابستگی کم‌تری داشته باشد و از مهم‌ترین فعالیت‌هایی که می‌توان در این زمینه از آن‌ها نام برد، صنایع روستایی هستند.صنایع روستایی، صنایعی هستند که تولید فراورده‌های آن حرفه ای است و نیاز به مهارت دارد و تمام آن را می‌توان به کمک اعضای خانواده و با صرف زمان انجام داد.

توصیه 3: «پرداختن به کسب و کار کشاورزی جدید»؛ بهتر است اگر امکان راه‌اندازی کسب و کار در صنایع روستایی را ندارید، در زمینه‌ی کشاورزی روستایی، کسب و کاری مانند پرورش قارچ، ماهی، زنبورداری و... راه‌اندازی کنید، و برای راه‌اندازی آن می‌توانید از حمایت مالی تعاونی‌ها نیز استفاده کنید. در این‌صورت می‌توانید تمام مدت سال منبعی برای کسب درآمد داشته باشید، حتی در زمان کشت و زرع هم این مشاغل ریسک کار کشاورزی که به دلیل تغییرات ناگهانی آب و هوا و... است را کاهش می‌دهد و با تقسیم کار بین اعضای خانواده می‌توانید بیکاری پنهان را هم درمان کنید.

 
 

خانه   بازی   نقشه سایت