Warning: include(../../store/dbcon_config.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/ettehadg/domains/ettehadgame.ir/public_html/mataleb/darsi/08_tafakkor_faaliyat_dar_manzel_saf126.php on line 122

Warning: include(../../store/dbcon_config.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/ettehadg/domains/ettehadgame.ir/public_html/mataleb/darsi/08_tafakkor_faaliyat_dar_manzel_saf126.php on line 122

Warning: include(): Failed opening '../../store/dbcon_config.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php74/lib/php') in /home/ettehadg/domains/ettehadgame.ir/public_html/mataleb/darsi/08_tafakkor_faaliyat_dar_manzel_saf126.php on line 122
 
         
 
 
 
 
 
   بخش مطالب >> درسی،کمک درسی و حل تمرینات >> پایه هشتم
فعالیت در منزل صفحه 126 تفکر و سبک زندگی هشتم مجموعه مربوطه:پایه هشتم تاریخ نوشتن مطلب : 2021/03/10

فعالیت در منزل صفحه 126 تفکر و سبک زندگی هشتم بصورت رایگان آماده دریافت است فقط دانلود کرده نام خود را می نویسید و استفاده می کنید.

تصویر زیر را به دقّت مشاهده کنید و به پرسش ها پاسخ دهید. برداشت شما از این نقاشی چیست. به نظر شما هریک از عناصر به کار رفته در این نقاشی نماد چه هستند و چه مفهومی را القا می کنند. به نظر شما مهم ترین عنصر این تابلو چیست. برای این تابلو یک نام پیشنهاد کنید.

ردیف نوع فایلها تعداد فایل های موجود در داخل فایل زیپ تعداد صفحات اندازه فایل فرمت فایل دانلود دانلود کنید

لینک دانلود
1 word
pdf
فایلها ویرایش شده و آماده استفاده است فقط نام و کلاس خود را بنویسید.
  
2عدد 2 378 KB ZIP

 

فعالیت در منزل صفحه 126 تفکر و سبک زندگی هشتم     نام و نام خانوادگی : . . . . . . . . . . . . . . . . . کلاس : . . . . . .

تصویر زیر را به دقّت مشاهده کنید و به پرسشها پاسخ دهید.

فعالیت در منزل صفحه 126 تفکر هشتم

برداشت شما از این نقاشی چیست؟

برداشت اول : در این تصویر تخم مرغ غنی و پربار است . تخم مرغ می شکند و خورشید نورانی و پرنور همه جا را روشن می کند و سفیده تخم مرغ به مانند آبیست که خشکی ها را مربوط می کند . و همه اینها نمی توانست بدون کمک و نگهداری کارگران محقق شود . آنها از تخم مرغ محافظت کردند تا به مرحله شکسته شدن برسد. و ما نیز بدون مواظبت و نگهداری نمی توانستیم به این مرحله از زندگی خود و ساحل امن برسیم. خدا ، خانواده ، مدرسه و حتی جامعه مارا همراهی می کنند . آنها  هر کدام کم یا زیاد مواظبند تا ما به مقصد برسیم. وقتی از شکم مادر متولد می شویم فکر می کنیم  وای چه دنیای بزرگی اما وقتی که بزرگتر می شویم می فهمیم این همان دنیای عالی نیست و همه جا خشک و بی آب است و می فهمیم خیلی ها کمک کرده اند تا ما بسلامت از تخم خارج شویم و در ادامه هم کمک می کنند تا قایق خود را در آب برانیم و سلامت به ساحل برسیم. نور های آسمان و سایه ها  نشانه ایست از اینکه دنیای دیگری هم وجود دارد که بزرگتر و بهتر از اینجاست و باید به آن برسیم.

برداشت دوم : همیشه زمانی که فکر می کنیم دیگه همه چیز به پایان رسیده دقیقا همون موقع خورشید امید طلوع می کند و مشکلات ما قدم به قدم برطرف می شود و مهم ترین عامل در این محدوده زمانی این است که ما امیدمان به فرا رسیدن روزهای بهتر را از دست ندهیم.

برداشت سوم:‌ در این تصویر می توان خورشید را به عنوان هدف در نظر گرفت و خشکسالی های اطراف را به سختی های مسیر در رسیدن به هدف تشبیه کرد. به این معنی که در راه رسیدن به هدف همه چیز را فدا می کنیم و درست زمانی که به هدف مان می رسیم مانند خورشید همه جا را روشن و زنده می کند و دیگر یاد این سختی نمی افتیم.

برداشت چهارم : به این معنی است که اگر ما حتی کارهای اشتباه زیادی هم کرده باشیم باز هم می توانیم آن ها را با تلاشمان جبران کنیم زیرا در تصویر افرادی در شرایط بسیار سخت و خشکسالی در حال درست کردن چیزی هستند که آن ها را از سختی نجات دهد.

برداشت پنجم : در این تصویر می توانیم خورشید را به عنوان تفکر مان و سفیدی های اطراف آن را به عنوان عواملی اشتباهی که در ذهن خود پرورش داده ایم و مانع پیشرفت ما می شود در نظر بگیریم. ما با کنار زدن این عوامل می توانیم با تفکر و خلاقیتی که داریم به هر چیزی دست پیدا کنیم.

برداشت ششم :‌ در این تصویر می توان دو نوع آدم را مشاهده کرد، آدم هایی که با به وجود آمدن کوچک ترین مشکل به دنبال راه فراری می باشند و آدم هایی که با وجود سختی ها و مشکلات کوچک ترین ترسی ندارند و به نوعی خود را داخل مشکلات انداخته و راه حل را پیدا می کنند.

به نظر شما هریک از عناصر به کار رفته در این نقاشی نماد چه هستند و چه مفهومی را القا می کنند؟ ( اشیا و موجودات، رنگ های به کار رفته، حس و حالت اشیا و موجودات و...)

در این تصویر می توان به خوبی نماد های تولد، زندگی، والدین ،امیدواری، تلاش، شجاعت، مشکلات و سختی های مسیر موفقیت را مشاهده نمود. برای مثال تخم مرغ می تواند مادر باشد . خورشید می تواند امید ، کمک ، راهنمایی ، همراهی و روشنی بخش مسیر باشد و مسیر را برای ما نمایان کند. کاگرانی که تخم را نگه داشته اند می توانند خدا ، خانواده ، مدرسه و حتی جامعه باشند. خشکی اطراف می تواند سختی های مسیر ، مشکلات ، ناملایمات و دردسر ها را نشان دهد. قایق می تواند وسیله رسیدن به هدف و کمک برای رسیدن به سایل امن باشد. شخص خارج شده از قایق می توانیم ما باشیم.

به نظر شما مهم ترین عنصر این تابلو چیست؟ خورشید و انسان های اطراف.

برای این تابلو یک نام پیشنهاد کنید. سختی و همت ، زندگی ، کمال انسان ، از جهان کوچک به جهان بزرگ ، شجاع و ترسو ، روشنایی پس از تاریکی 

 

 
 

خانه   بازی   نقشه سایت